Fıkralar

En komik fıkralar için fıkra siteleri ile yarışıyoruz! En güzel fıkralar için komik fıkra örnekleri sitemizde! Gülmeyi sevenler sitemizi takibe alabilir.

Fıkraları paylaşmadan önce kısaca açıklayalım, fıkra nedir? Özlü anlatımlar ile kısa ve nükteli olarak güldürü amaçlı yapılan anlatımlar veya yazılara fıkra denir.  Yazar ya da anlatıcının herhangi bir konu hakkında bir olguyu kanıtlama ihtiyacı duymadan mizah yöntemi ile anlattığı kısa fikir yazılarıdır.

Pek çok fıkra türleri vardır. Ülkemiz fıkraların madenidir dersek de pek yanıltıcı olmayız. zira Karedeniz fıkraları, temel fıkraları, Bektaşi fıkraları, Nasrettin hoca fıkraları gibi pek çok fıkra konumuz mevcuttur. Toplumun herkesimi tarafından sevilen eğlendirici anlatımlardır. Anlatan kişiye ise fıkracı denir. Tabii bu anlatım üslubu da ayrı bir hüner gerektirir. Eğer fıkracılar bu konuda yetenekli ise dinlemek çok daha keyifli olur. Fıkra yeteneğine etki eden etkenler; kişinin yüz ve surat ifadesini anlatıma katmayı başarması ile başlar. Ayrıca kelimeler ve cümlelerin doğru kullanımı da fıkranın gülünç olmasında temel etkenler arasındadır. Bu etkiler fıkracı tarafından başarı ile uygulanmadığında ise en komik fıkralar bile yavan kalır.

Sitemiz haber sitesi olsa da fıkra siteleri ile yarışacağız. En komik fıkralar için örnekleri sitemizde bulacaksınız. Bu sayede en sevdiğiniz fıkra sitesi olan haber sitesi olmayı da amaçlıyoruz. Süreç içerisinde dünyadan fıkralar ve yerli fıkralar için pek çok fıkra örnekleri de paylaşacağız. İlk fıkra örneği de, Kayserili fıkraları sayfasında paylaşıldı.

Mizah kategorisi sayfalarımızdaki fıkra kategorisini takip etmenizi öneririz. Ayrıca diğer mizah dalları içinde paylaşımlar sitemizde mevcuttur. Çizim sanatının mizahi anlatımı karikatür için ekli kategorimizde en güzel karikatürler ve örneklerini sunmak için yayına başladık. Ayrıca yeni nesil tarafından kendini veya durumu ifade amaçlı ortaya çıkmış caps için de örnekler sitemizde! En güzel capsler için sitemizdeki sayfaları inceleyin diye uyaralım.

Dilerseniz konumuzu alttaki fıkra ile sona bağlayıp sizi en komik fıkraları incelemeniz için sitede gezintiye davet edelim.

Doksan yaşlarına varan amcamız doktora gider ve “Doktor” der. “On sekiz yaşındaki karım hamile”

Doktor amcanın lafının gerisini getirmeden, “Durun size bir hikaye anlatayım.” der. “Adamın biri ava gitmiş ama dalgınlıktan yanına tüfeğini yerine şemsiyesini almış. birden karşısına ayı çıkınca da adam can havlinden şemsiyeyi doğrultup ateş etmiş ve ayıyı vurmuş.”

Amca şaşkınlıkla, “Ama doktor bu imkansız! der. “Mutlaka başkası vurmuştur.”

Doktor gülümser: “Bende onu diyorum zaten!” :)

Şeker tadında gülümseme yüzünüzden hiç eksik olmasın! Haberlerik.com‘u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir