Karikatürler

Karikatür mizahi bir çizim sanatıdır. En güzel karikatürler ve en başarılı karikatür örnekleri ile en gözde karikatüristler için paylaşımlar sitemizde.

Önce kısaca açıklayalım. Mizah türleri arasında olan karikatür nedir? Edebiyatta olan abartı ve çarpıcı betimin mizahi üslup çerçevesinde çizgi ile ifade edilmesine karikatür denir. Ele alınan konular abartılarak ve çarpıtılarak komiğe ve alaya alınır. Karikatürü çizen kişilere ise karikatürist denir. Her hangi birinin, olayın ya da durumun resimle gülünç şekilde anlatılması sanatını yapan karikatüristler çizim sanatkarlarıdır.

Fıkralar gibi anlatımını yazılı veya sözlü olduğu mizah türünün aksine sadece çizimle yapılan görsel bir sanattır. Tabii hazır konu açılmışken fıkra sevenleri ekli kategoriyi gezmeye de davet edelim :) Ve konumuza geri dönelim. Karikatür son dönemin mizah trendleri arasında olan caps ile de farklılık taşır. Zira capsler fotoğraflar üzerine yazı  eklenerek durum ifade eden bir görsel çalışmadır. Fakat fotoğraf makinesi ile çekilen görseller üzerinde yapılır. Karikatürler ise karikatürist tarafından elle veya bilgisayar ortamında yapılan çizimlerdir.

Dünyadan karikatürler ve ülkemizden en komik karikatürler paylaşacağız. Size şimdiden karikatür sayfalarımızı takibe almanızı öneririz.

yüzünüzde fıstıklı lokum tadında gülümseme eksik olmasın! Haber sitesi sayfalarımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir