Moda haberleri

Modadaki yenilikler ve moda haberleri için bizi takip edin! Erkek modası ve kadın modası için gelişmeler moda haber sitesi: haberlerik.com sitemizde.

Moda ne demek? Kısaca “Moda; kitleleri peşinden sürükleyen akımlar ve trendlere denir.” Bu akım veya trend: bazen bir düşünce akımı, bazen de giyim trendleri veya dekorasyon içerikli olur. Moda yapan kişilere modacı denir. Fakat tasarımcılar ve modacılar çoğunlukla kavram olarak karıştırılır. Bu konudaki ayrımı ironik bir üslup ile ele alan “Moda nedir ?” başlıklı yazıyı özellikle okumanızı öneririz. Böylece oluşan bu kavram karmaşası hakkında en azından siz yanılgıya düşenler arasında olmazsınız!..

Modanın günlük yaşama etkileri oldukça fazladır. Giyim sitilleri veya mimari trendlere büyük etkisi vardır. Geçmişten günümüze giyim tarzları düşünüldüğünde bu etki açıkça ortaya çıkar. Genelde moda etkisi 10 yıllık dönemleri etkileyen bir akım olur. Bu trendler bazen daha uzun zaman dilimlerinde de hakim olabilir. Fakat çoğu zaman bir kaç yıl süren etki ile yaygınlığını kaybeder. Bazen bir marka bazen bir saç stili ya da giyim tarzı veya miari akım moda olur. Fakat patlama noktası yaşadığı süre kısıtlıdır.

Hatırlayanlar iyi bilir! Bir dönem tüm Türkiye’de ve dünyada 501 rüzgarı esiyordu. Herkesde en az 1 veya 2 adet ama orijinal ama imitasyon bir Levi’s 501 mutlaka mevcut idi. Günümüze baktığımızda halen bu marka ve modeli kullanılıyor olsa da eski popülaritesini kaybetmiştir. Buna kısaca moda diyebiliriz. Aynı şekilde 90 yılların en gözde saç modellerinden olan Amerikan traşı ya da sonrasındaki İtalyan kesim saç modelleri de moda için güzel bir örnektir. Keza Sebago ayakkabılar, Burberry trençkotlar ya da gene Burberry ile özleşmiş kare desenli kumaş ile bu moda listesi uzar gider. Modanın bir ilginç yanı da yaklaşık 10 ila 30 yıllık aralar ile trendlerin ufak çaplı değişiklikler ile tekrarlanmasıdır. Bu markalardan ziyade daha çok saç modelleri, giyim tarzları ve mimari trendlerde görülür. Dünyadan moda haberleri ve ülkemizden moda haberleri için ayrıca magazin kategorisini inceleyin diye uyaralım. Zira moda akımları için en belirgin ikonlar ünlülerdir. Onların giyim tarzları ve stilleri moda için oldukça belirleyici etki yapar. Magazin haberlerine konu olan ünlülerin resimlerinde moda için önemli ipuçları bulabilirsiniz.

Güncel kadın giyim modası haberleri haricinde Tesettür giyim modası içinde haberleri sitemizde bulacaksınız. Kadın modası için trendler erkek modası trendlerine göre çok daha hızlı bir değişim gösterir. Sebebi ise kadınlar giyim konusunda daha açık fikirli ve yenilikçidir. Erkekler ise daha tutucu bir tarza sahiptir. Modayı özellikle takip etmek yerine farkında olmaksızın katılım sağlarlar. Tabii bu tespitimiz geneli kapsıyor. İstisnaların kaideyi bozmadığını ayrıca belirtelim.

Erkek moda haberleri için sayfalarımızı takip edebilirsiniz.  Erkek modası ve erkek giyim trendleri için ekli sayfayı da incelemenizi öneririz.

Kadın moda haberleri içinde sitemizi takip etmenizde fayda var! En güzel gece kıyafetleri ve sezonun gelinlik modelleri modası için pek çok öneri sitemizde olacak.

İşin özü moda haberleri için moda haber siteleri ile yarışacağız ! Moda trendleri ve günün modası için de moda kategorisini takip etmenizi ısrar ile öneririz. Sayfalarımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir