Yayın ilkeleri

Haberlerik.com haber yayın ilkeleri öncelikle tarafsız ve gerçek haberler sunmaktır.  Haber siteleri yayın ilkesi genelde bu şekilde lanse edilse de çoğunlukla uygulanmaz. Zira medya patronları siyasetçiler ve reklam verenler ile yakın ilişkilerdedir. Mevcut ilişkilerin zarar görme korkusu ile çoğu medya kuruluşu aksini beyan etse de gerçekte yayın ilkeleri farklılık gösterir.

Hiç bir reklam veren baskısını umursamadan ve hiç bir siyasiden medet ummadan yayındayız. Misyonumuz en başta da belirttiğimiz üzere tarafsız ve doğru habercilik. Yayıncılık ilkesi olarak ayrıca kişilik haklarına saygılı olacağız.  Özellikle magazin haberleri ve güncel haberlerde sık karşılaşılan yalan haberlerden de uzak olma gayesindeyiz. Tabii ki  vatandaşın yandaşı olup, mağdurların yanında yer alan yayınlar yapacağımızı da peşinen deklare edelim.

Ayrıca belirtmekte fayda görüyoruz. Biz ülkesini seven bir haber sitesi anlayışı güdeceğiz. Fakat açık olarak da deklare edelim ! “Biz ne sağcıyız, ne de solcuyuz! Hem sağcıyız, hem solcuyuz! Haklının ve zayıfın yanındayız.” Habercilik yayın anlayışı olarak da bu ilkeye sahibiz.

Yayın ilkelerimiz ve hakkımızda bize öneride bulunmak isterseniz iletişim bilgileri sayfamızdaki irtibat bilgilerinden bize erişim sağlayabilirsiniz.